Martynas Pilkis
2012-01-16

Vitražai (2)

Sesė sakė, kad šiemet nebus Moksleivių dainų šventės, mat ją atšaukė valdžia. Panaršiau – tikrai. Esą pinigų trūksta.

Tai priminė vieno pokalbio Danijoj gabaliuką. Šnekėjom apie tai, kokiais būdais danai išmoksta angliškai. Pašnekovas pasakojo, jog ten visos televizijos labai daug laiko transliuoja programas anglų kalba. Kodėl? Nes kurti  savàs, atseit, nėra pinigų, tad priperkama angliškų laidų ir tik uždedami titrai (pigiau). O dabar ten jau girdis balsų pripažint anglų kalbą antrąja valstybine.

Šiaip bet kurioje valstybėje pinigų visada yra. Ir jau ypač Danijoje – kas buvo, žino. Jų užtenka tam, kam valdžia nori jų skirti.

Gal ir visai nekeista, kad liberalas ministras Lietuvoje atšaukia dainų šventę.

*

Vienas politikas man tarė:

– Kas iš tų jūsų simfonijų, jei nedalyvaujate politikoje?

Atsakiau:

– Kas iš tos jūsų politikos, jei neklausote mūsų simfonijų?

*

*

Trijų karalių šventės sekmadienis, pavakarė.

Skamba laidinis telefonas, pakeliu. Prisistato kažkokia mergina iš „Krištolinių vandenų“, siūlo atlikti nemokamą vandens testą ir bla bla bla. Paklausinėju jos vieno kito dalyko (apie rinkodarą ir etiką), ir po kokios pusantros minutės ji pati greit atsisveikina ir nutraukia pokalbį.

Gaila, kad tokius darbus žmonės turi dirbt sekmadieniais.

*

Naujų įžeidžiamų žodžių išgalvojimas pagal Delfi.lt

*

(šaltinis)

Paveikslėlis su varna priklauso Steve-h
Nuotrauka iš senos dainų šventės imta iš Vikipedijos.
2 – paspausk ir pagirk!

Kiti įrašai panašia tema:

Komentarai ( 5 )

 1. Martynai, gal organizuojamės bendrai keliauti į kitą dainų šventę? Kas čia tie metai, lėkte pralėks :) Po to pasiliksim, padainuosim, pabendrausim. Ką manai?

  Man atrodo svarbus ir kitas aspektas, apie kurį tu neužsimeni, nes kalbi apie estetinio ugdymo ir estetinės saviugdos nuvertinimą. Dainų šventė, kaip ten bebūtų, yra paradinis, stilizuotos lietuvių kultūros produktas. Nesakau, kad nereikalingas. Veikiau, nepakankamas. Man pačiam yra didelė ir stipri patirtis pačiam dainuoti savo liaudies dainas. Ir tegu sako kai kurie, kad jos per liūdnos. Yra tikrai smagių :) O ir tos, liūdnosios, puikiai apvalo jausmus ir protą.

 2. Mmmm, o kada ji bus? Nesinori taip toli dalint pažadų :)
  Šiaip esu buvęs dainų šventėj, kai mano sesė dainavo. Gana gražu ten. Aišku, net neabejoju, kad būti dalyviu yra 10 kartų nuostabiau nei žiūrovu. Būtent ten dainuojantiems vaikams ta šventė yra svarbiausia.

  Sutinku visiškia su mintimi, kad nesulyginamos yra dainų šventės su dainavimu kur kas siauresniuose ratuose.

 3. Kita dainų šventė – kitais metais :)
  Tiesą sakai, nereikia taip toli planuoti. Bet minty galima turėti. Mes ir šiais metais buvom nuėję su Greta pasiklausyt. Stipru ir klausytoju būt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *