Gintarė Demenytė
2013-12-26

Pastanga mylėti stokojančiuosius

Besiruošdama prieškalėdinei kelionei namo, Assumption vienuolyno virtuvėje gėriau arbatą. Man beišeinant, įžengė viena iš sesių, nešina milžiniškomis marinuotos silkės vonelėmis. Nusistebėjau: ką ji žada daryti su tokia daugybe silkės? Juk namuose gyvenančios penkios vienuolės tikrai neįveiksiančios tokio sūriųjų žuvelių filė kiekio. „Kiekvienais metais per Kūčias mus aplanko daugybė svečių – kviečiame vakarieniauti visus apleistus ir vienišus žmones, kuriuos tik žinome,“ – paaiškino man.

2133540015_9de42f1677

Apstulbinta (ne)paprasto sesių gerumo, dar ilgai galvojau, kas kliudo pasauliečiams pagelbėti stokojantiesiems. Tikriausiai, susiklosčius tinkamoms aplinkybėms padaryti gerą darbą kitam, mes užsiduodame gluminantį klausimą: kodėl turėtume mylėti tuos, kurie yra toli nuo mūsų, jei nesutariame su tais, kurie yra šalia? Na taip, sutarti ir rūpintis artimaisiais yra svarbu. Tačiau kaip dėl nepažįstamųjų, ar išvis turime jiems padėti?  Evangelijos patarimas yra toks: „Rengdamas vaišes, verčiau pasikviesk vargšų, paliegėlių, luošų ir aklų, tai būsi palaimintas, nes jie neturi kuo atsilyginti, ir tau bus atlyginta teisiųjų prisikėlime“ (Lk 14, 13). Daugelis nedrįstume pasikviesti prie savo šeimos Kūčių stalo nepažįstamųjų, tačiau  esame raginami įvairiausiais būdais rūpintis ne tik savo broliais, bet ir tais, kurie yra toli nuo mūsų.

8466074205_4bd3ebb911

Apie pagalbą kalba ir popiežius Pranciškus kalėdinėje žinioje “Urbi et orbi”. Jis kviečia melstis už taiką Sirijoje, Palestinoje, Centrinės Afrikos Respublikoje. Nors nepažįstame ir gal niekad nepažinsime šių valstybių gyventojų, tačiau malda yra labai galinga, ji padeda.

Šventasis  Tėvas taip pat mini Kongo Demokratinę Respubliką, kurioje neseniai praūžė pilietinis karas. Įdomu, kad su šia valstybe ateitininkija dabar turi ypatingą ryšį –  renkamos aukos,  skirtos Šv.Alfonso pradinės mokyklos remontui. Moksleivių ateitininkų kuopos dalyvaus sausainių pardavimo akcijoje, kurios metu numatoma surinktas lėšas skirti KDR. Jei norite prisidėti prie akcijos ar turite klausimų, rašykite laurynas.grusas@gmail.com. Neabejoju, kad Jūsų gerumas yra reikalingas.

Taigi malda ir išmalda yra laikomi svarbiausiais artimo meilės darbais. Ir nors suprantu, jog šie darbai svarbūs, jie yra labai sunkūs, nes reikalauja kiekvieną sykį atsisakyti dalelytės savęs dėl kito.

neliberaliai.lt redakcija sveikina ir linki džiaugsmingų Šv. Kalėdų! 
Pranešame, jog Kalėdų oktavą autoriai skirs ramiam ir džiaugsmingui susitikimui su Kristumi. Todėl iki pat 01 02 tinklaraštyje įrašų nebus. Pasimatysime kitais metais, mielieji!

Nuotraukos priklauso:
Lanier, Sally
18 – paspausk ir pagirk!

Kiti įrašai panašia tema:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *