Martynas Pilkis
2012-03-26

Vitražai (8)

Derain_Boats_at_Collioure_Harbor_1905

Taip noriu matyti.

*

Kam reikalingi vitražai? Juk vietoje jų galėtų būti tiesiog langai. Retas apsilankęs koplyčioje ar bažnyčioje, kurių langus puošia vitražai, iš tiesų mato, kas ten pavaizduota – dažnas net nepasižiūri, o tie, kurie žiūri, nebūtinai pamato dėl regėjimo problemų. Bet vitražai koplyčiose ir bažnyčiose, net jei nesusimąstom apie jų religinį turinį, padeda pasijusti saugiau, nekliudomam išorės pavojų. Visada vitražuose regim grožias spalvas, mūsų netrikdo gąsdinantys, piktinantys ar liūdinantys vaizdai iš gatvės.

Julija komentare perteikia Liutauro Serapino mintis

*

Ateina pavasaris. Į kiemus pabyra vaikai, nemažai supasi. Kartais aukštyn-žemyn, kaip švytuoklė, kartais ratu, ant tokio rato tarsi metalinės girnos.

O kūdikiai irgi supasi – ant tėvų rankų, lopšiuose.

Gal vaikai supas kieme, nes ilgis tos būsenos?

*

742px-Derain_CharingCrossBridge

*

Už ausies ištraukime dar vieną istoriją iš pokario.

Būdavo, reikia jaunuolį, kuris neišėjo partizanauti, paslėpti nuo šaukimo į tarybinę armiją. Vienas toks jaunas vyras, netoli Kaišiadorių gyvenęs, miške pasidarė bunkeriuką, kuriame gyveno. Išlįsdavo tik naktimis kartais. Maisto parūpindavo tėvai. Tvėrė šitaip tamsumoj gyvendamas dešimt metų (!). Sveikata visai sublogo galų gale, pasiligojo.

Ištraukė vieną dieną tėvas jį iš ten, pasodino į mašiną, nuvežė į artimiausią saugumo skyrių, pasodino kabinete ir sako:

– Darykit su juo, ką norit.

Pažiūrėjo į išbalusį kūną, pagalvojo trumpai saugumiečiai, ir paleido – ką jie su tokiu paliegusiu beveiks.

*

vienas būdingiausių kauniečių bruožas visgi išlieka sėslumas, mat vienoje upės pusėje (Žaliakalnyje, Dainavoje ar Šančiuose) užaugę gyventojai, nenoriai ir retai keliasi gyventi į kitą pusę (Šilainius ar Vilijampolę). „Jei nepriverčia gyvenimas, dauguma lieka tuose pačiuose rajonuose“, – tikina daugiabučius statančios įmonės direktorius.

pinigukarta.lt

*

Matissetoits

*

Dvi detalės iš nebežiūrimos televizijos pasaulio:

  • Jeigu laidoje kalba Aušra Maldeikienė, žiūrimumas išauga beveik dvigubai.
  • Laidos „Valanda su Rūta“ veiksmas filmuojamas keturias valandas. Tada režisieriai atrenka emociškai paveikiausias vietas ir suklijuoja į laidą – lieka tik apie valandą.
-

Andre Deraino ir Henrio Matisse paveikslai paimti iš Vikipedijos čionais.
0 – paspausk ir pagirk!

Kiti įrašai panašia tema:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *