Martynas Pilkis
2011-11-18

Nukirskime 5 alkoholio reklamos apologetų argumentus

Alkoholio pramonė, lobistai ir anarcho-kapitalistinės ideologijos išpažinėjai. Ši susigrojusi trijulė pastarąjį mėnesį rodo, kaip lengvai galima už virvučių tąsyti Seimą, kryptingai kvailinti visuomenę ir iš viso to kaltis pinigus.

Reklamos draudimo atšaukimas tapo viena karščiausių temų šalyje pastarąjį mėnesį. Kol šis karštis nesudegino taip reikalingo pasiryžimo mažinti klampų alkoholizmo liūną Lietuvoje, paprastai ir aiškiai nukirskime 5 pagrindinius alkoholio reklamos apologetų argumentus.

 1. Turime viltis dėti į švietimą!
  Žinoma. Niekas su tuo ir nesiginčija.
  Kas yra švietimas? Tai reikiamos ir tikslios informacijos suteikimas, ir (savaime) tam tikros informacijos nesuteikimas. Daugelis Lietuvos gyventojų informaciją gauna būtent iš žiniasklaidos.
  Siekis uždrausti reklamą yra švietimo klausimas, nes žmonių nebepasieks tam tikros rūšies informacija.
  Be to, nuo alkoholio pramonės paramos išsilaisvinusi žiniasklaida galės be dabartinės savicenzūros skelbti naujienas, kurios yra nepalankios alkoholiui ir jo verslininkams. Tokiu būdu bus pakeliama švietimo kokybė Lietuvoje, padidės žiniasklaidos laisvė.
  Akivaizdu – parlamentarai, pasisakantys už alkoholio reklamos draudimą yra susirūpinę švietimu daug labiau už tuos, kurie jam priešinasi.
 2. Užsienyje to nėra!
  Visų pirma, toks draudimas jau yra Norvegijoje. Bet ne tai svarbiausia.
  Nepriimti kokios nors politikos, nes jos nėra užjūriuos – vienas iš lietuviško nepilnavertiškumo komplekso porūšių.
  Kiekvienos šalies padėtis (socialinė, ekonominė, istorinė ir visokia kitokia) yra savita ir reikalauja savitų sprendimų. Mūsų valstybės padėtis, deja, yra beveik kritiška.
  Lietuva – suvereni valstybė – gali ir turi priimti tokius sprendimus nepriklausomai nuo kitų užsienio valstybių.
 3. Internete neįmanoma nieko uždrausti!
  Tai yra netiesa. Internete cenzūra yra ne tik galima – ji jau vyksta.
  Pedofilinė medžiaga, pasisakymai prieš gėjus ir čigonus – tik pora uždraustų temų. Nuo pat interneto atsiradimo kontrolės jame vis daugėja, ir tai pasaulinė tendencija.
  Teigiama, jog DELFI ir kiti puslapiai išsikels ten, kur jų nepasiekia Lietuvos įstatymai, ir šitaip maustys valstybę. Tačiau kodėl to paties nedaroma bandant apeiti tabako gaminių reklamos draudimą?
  Pasaulyje be anarchokapitalistinio godulio yra ir paprasčiausias padorumas ir pilietiškas suvokimas, kad įstatymų reikia laikytis. Kitaip valstybės neveiktų.
  Galų gale, galima priimti įstatymą, kuriuo į atsakomybę būtų traukiami visi, kurie iš Lietuvos teritorijos prisideda prie alkoholio reklamos gamybos ir transliavimo. Galimi ir kiti reguliavimai. Tai tik politinės vaizduotės klausimas.
 4. Žlugs sportas, krepšinio translaicijos!
  Tai neįvyks. Krepšinio transliacijos tiesiog per daug pelningos.
  Kai buvo linkstama uždrausti cigarečių reklamą, rėkta apie žudomą sportą, ypač „Formulę 1“. Tačiau kaip suko bolidai ratus taip ir tebesuka.
  Stebina du dalykai:  savanaudiškas požiūris į įstatymą ir žmonių emocijų valdymas per krepšinį.
  Suprask, jei kažkas nepamatytų sporto rungtynių (nors tai ir yra melas) ar negautų kelių litų, reikia atšaukti įstatymą, kuris ilgalaikėje perspektyvoje gelbėtų daugybę šeimų nuo gilių kančių (jokio perdėjimo).
  Kur suvokimas, kad kartais šį tą reikia atiduoti dėl kitų?
  Toks vaizdas, jog krepšininkų pergalės labiau augina alkoholio vartojimą nei patriotiškumą.
 5. Drausti yra blogai!
  Šis argumentas remiasi į tai, jog visi žmonės turi tobulą sąmoningumą, tad yra pajėgūs pakelti visišką autonomiją. Nelaimei, ši anarchistinė prielaida neatitinka tikrovės.
  To pavyzdys yra pornografijos išvešėjimas. Daugelis priklausomybės atvejų nebūtų įvykę, jei ne atsiradusi lengva galimybė tai pasiekti eiliniam žmogui.
  Būti laisvam nuo įvairių mūsų prigimties ir socialinių inžinierių kuriamų pagundų – pamatinė laisvės dalis. O nuo tų gundymų žmogus gali būti laisvas ne tuomet, jei vėl ir vėl atsilaiko, o jei
  a) turi tobulą sąmoningumą ir neturi silpnybių.
  b) tiesiog išvengia, nepatiria gundymų.
  Kadangi kiekvienoje visuomenėje visiškai sąmoningų asmenų yra mažuma, tenka įvesti tam tikrus apribojimus pagundų skleidimui. Kitaip ženkli piliečių dalis praktiškai niekada nepatirtų laisvės džiaugsmo (juk būtent tai ir rūpi liberalams! ).
  Siekiant, kad dauguma visuomenės galėtų mėgautis laisve, neišvengiamai turime įvesti tam tikrus draudimus. Priklausomai nuo visuomenės reikmių draudimai gali būti skirtingi. Žinant lietuviško alkoholizmo liūno gyli, reikmė labai aiški.

Neleiskime, kad įvairūs savanaudžiai bukais savanaudiškais argumentais užklijuotų mūsų akis.

Lietuviai jau įveikė ne vieną negandą, didesnę už visuomenės prasigėrimą.

Mes norime bei galime (taigi ir turime) padaryti tai ir vėl. ♦

Pirma nuotrauka (su klounu) priklauso  Imagens Evangélicas, antroji (su vergu) – Nach0 Navarro.
0 – paspausk ir pagirk!

Kiti įrašai panašia tema:

Komentarai ( 2 )

 1. Na, yra ir daugiau “argumentų”, pvz.: NIEKO TAS DRAUDIMAS NEDUOS!!! arba BUS TIK BLOGIAU- PAGYVĖS KONTRABANDA IR DEGTINDARIAI…

 2. Deja, to negalima laikyti argumentu, nebent „argumentu“ (kaip pats teisingai ir pastebėjote), nes tam nėra jokių įrodymų išskyrūs iš noro kylantį tikėjimą (wishful thinking).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *