Emilija Pundziūtė Gallois
2014-05-22

Jūs – Europos ateitis

Kai Europos Komisijos pirmininkas J. M. Barroso kvietė kurti Europos federaciją, pasiūlymas buvo toks atsargus ir neryžtingas, kad niekas juo nepatikėjo. Panašaus atgarsio (t. y. beveik jokio) nesulaukė ir vienuolikos ministrų grupė, kuri tuo pačiu metu teikė pasiūlymus dėl Europos ateities. Europos Parlamento rinkimai taip pat neįkvepia: pagrindinė tema naujienose skamba apie tai, kad jame gerokai padaugės populistinių ir antieuropietiškų partijų atstovų, kurie, kaip skelbiasi, stengsis sugriauti Europą iš vidaus.

3986665427_b3e710409b_b

Išvada tik viena: Europai žūtbūt reikia naujų idėjų, naujo įkvėpimo. Žūtbūt – tikrąja, tiesiogine šio žodžio prasme.

Sutinku, kad ne viskas Europoje nuostabu. Kad nerdami stačia galva į acquis communautaire, pirmieji puldami pasirašyti visas mums siūlomas sutartis ir konvencijas neišvengiame klaidų. Bet vis dar manau, kad Europa išlieka vienintelis mūsų kelias pasaulyje, kuris darosi vis pavojingesnis.

Šis pavasaris Ukrainoje parodė, kokie svarbūs yra sąjungininkai. Europa – vienintelė vieta, kur mes juos rasime. Štai pavyzdžiui, šiomis dienomis Rusija pasirašė grandiozinę sutartį dėl dujų pardavimo Kinijai. O kas joms abiems, milžinėms, kurioms pasaulio reikalai, tarptautiniai įsipareigojimai, etika ar moralė – visiškai nerūpi. Jei reikės siųsti tankus, kad apgintų savo interesus, nesijaudins dėl pagadintos reputacijos.

Ukraina priminė ir dar vieną dalyką: kaip gerai, kad Lietuva, brisdama iš šaltojo karo griuvėsių turėjo Europos paramą, turėjo narystės perspektyvą, kurios padėjo mums tobulinti valstybės administraciją, naikinti korupciją, stiprinti socialinę apsaugą, kurti veikiančią demokratiją. Dar yra darbo, bet jau esame gerame kelyje. Kai kurioms šalims pasisekė mažiau: jos iki šiol yra valdomos reketininkų ir siaubiamos ginkluotų gaujų.

Todėl šiemet kaip niekad (ir Lietuvai tikriausiai labiau nei kitoms šalims) yra svarbūs rinkimai į Europos parlamentą.

Balsuoti sekmadienį privalome ne tik tam, kad būtumėm atstovaujami ten, kur priimami sprendimai. Dar ir tam, kad parodytumėm solidarumą su visais panašiais į mus, kurie balsuos, siekdami Europoje matyti daugiau krikščioniškų vertybių. (Štai, pavyzdžiui, Prancūzijoje rinkėjai partijoms paruošė klausimyną apie kandidatų požiūrį į daugelį vertybinių klausimų, kurie, panašu, bus vis dažniau diskutuojami Europos mastu).

Balsuoti privalome dar ir dėl to, jog, esu tikra, Naujojoje Europoje slypi visos Europos ateitis. Jei kur nors gims idėja, geresnė nei ta, kurią pasiūlė J. M. Barroso, ji gims pas mus. Ten, kur žmonės nėra aptingę nuo gerovės ir žino, kad tik darbas duoda vaisių. Ten, kur galvos vis dar sukamos ieškant tikrųjų vertybių užuot pasirinkus bekvapes, beskones, bet „pažangias“ idėjas. Ten, kur ne tik viskam sakoma “ne“, bet kur ieškoma sprendimų. Pagaliau ten, kur žmonės tiki, kad ateitis bus geresnė nei praeitis. Turime užauginti lyderį, dvasios galiūną, kuris įkvėps Europą naujam žingsniui į priekį. Vien dėl šios priežasties Europos Parlamentas mums turėtų būti labai įdomus.

Nuotrauka priklauso Dawe
6 – paspausk ir pagirk!

Kiti įrašai panašia tema:

Komentarai ( 1 )

  1. Sutinku, kad Europai reikia naujų idėjų. Ir visų pirma, jų reikia Lietuvai. Mūsų rinkimuose irgi trūksta patrauklių charizmatiškų ir apie vertybes ne tik kalbančių, bet ir joms įsipareigojusių politikų. Taip norėtųsi, kad ateitininkija jų išaugintų, kaip buvo tarpukariu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *